Panele dachowe "na rąbek"

Odpowiadając na coraz bardziej rosnące potrzeby rynku względem zastosowań pokryć dachowych o tradycyjnym wyglądzie, firma Blachdom Plus rozszerza swoją ofertę o kolejne wzory panelu dachowego „na rąbek”.

Największymi zaletami tego produktu jest to, że łączy w sobie niską wagę wraz z tradycyjnym wyglądem, a także nieporównywalną prostotą i szybkością montażu w stosunku do tradycyjnych blach „na rąbek”. Umożliwia to konstrukcja zatrzasku panelu, który posiada zintegrowaną haftrę. Ten rodzaj łączenia arkuszy charakteryzuje się również tym, że mocowanie jest ukryte, przez co nie widać wkrętów na połaci dachu.

Zastosowania paneli dachowych nie ograniczają się już tylko do obiektów będących pod nadzorem konserwatora zabytków ale znajdują również coraz większe grono zwolenników wśród deweloperów, właścicieli domów jednorodzinnych czy też przy remontach obiektów publicznych.

Wyjątkowa szczelność tego rodzaju pokrycia dachowego pozwala na jego zastosowanie na połaciach dachowych których spadek wynosi od 15% (9°).

Automatyzacja produkcji pozwala na wyprodukowanie paneli dachowych w różnych powłokach oraz w różnych kolorach. Do dyspozycji mamy materiały z powłokami:

  • Poliester Standard (połysk) – grubość powłoki górnej 25µ,
  • Poliester Mat – grubość powłoki górnej 35µ,
  • Granite Quartz – grubość powłoki górnej 45µ,
  • Granite HDX – grubość powłoki górnej 55µ,
  • Granite Storm – grubość powłoki górnej 50µ,
  • Purex (SSAB) – grubość powłoki górnej 27µ,
  • Aluminium Mat – grubość powłoki górnej 25µ.

Na życzenie klienta panel dachowy może zostać wykonany również z materiału wsadowego w powłoką Alucynk185. Profile panelu dachowego spełniają wymagania normy PN-EN 14782:2008.

Panel dachowy Blachdom Plus PD-32 (PD32/520)

Charakteryzuje się tym, że posiada charakterystyczne wzdłużne przetłoczenie w kształcie trapezu, co pozwala na dodatkowe usztywnienie powierzchni blachy.

Parametry techniczne:

Szerokość całkowita: 520 mm
Szerokość krycia: 477 mm
Grubość materiału wsadowego: 0,50 mm
Długość maksymalna arkusza: 7000 mm
Wysokość profilu: 32 mm
Dostępne materiały wsadowe: Poliester połysk, Poliester mat, Granite Quartz Granite HDX, Granite Storm, Purex, Aluminium mat, Alucynk 185.Panel dachowy Blachdom Plus PD-25 (PD25/550, PD25/345, PD25/240)

Najbardziej klasyczny i prosty w formie w naszej ofercie paneli dachowych o wysokości profilu 25 mm.

Parametry techniczne:

Szerokość całkowita: według wybranego wariantu w tabeli 1
Szerokość krycia: według wybranego wariantu w tabeli 1
Grubość materiału wsadowego: 0,50 – 0,70 mm
Długość arkusza: od 1000mm do 7000 mm
Wysokość profilu: 25 mmPanel dachowy Blachdom Plus PD-38 (PD38/530, PD38/320, PD38/215)

Ten sam kształt jak w przypadku panelu PD-25, z tym, że wysokość profilu zatrzaskującego (przykrywającego) wynosi w tym przypadku 38 mm.

Parametry techniczne:

Szerokość całkowita: według wybranego wariantu w tabeli 2
Szerokość krycia: według wybranego wariantu w tabeli 2
Grubość materiału wsadowego: 0,60 – 0,70 mm
Długość arkusza: od 1000 mm do 7000 mm
Wysokość profilu: 38 mmInformacje dodatkowe

Istnieje możliwość wykonania wycięcia (o długości 3 cm) części skrajnych panelu PD25 oraz PD38, celem umożliwienia wykonania na miejscu montażu podwinięcia do tzw. listwy startowej. Zagięcia pod spód dokonuje dekarz.Możliwości dodatkowego profilowania powierzchni paneli dachowych „na rąbek” PD25 oraz PD38 – BLACHDOM PLUS

- Wersja: PD25/345, PD25/240, PD38/320, PD38/215

Wzór A (pojedyncze przetłoczenie trapezowe o szerokości 58mm i wysokości 1mm)
Wzór B (pojedyncze przetłoczenie trapezowe o szerokości 25mm i wysokości 1mm)
Wzór C (pojedyncze przetłoczenie półokrągłe)

 W przypadku zamawiania z tłoczeniem należy zaznaczyć: na przykład PD25/345/A lub adekwatnie określić inny wybrany rozmiar panela + wybrany wzór tłoczenia (A lub B lub C). Brak wyboru wzoru tłoczenia oznacza produkcję bez przetłoczenia!

- Wersja: PD25/550, PD38/530

Wzór A (pojedyncze przetłoczenie trapezowe o szerokości 58mm i wysokości 1mm)

Wzór B (podwójne przetłoczenie trapezowe, szerokość pojedynczego przetłoczenia 25mm i wysokość 1mm)

Wzór C (podwójne przetłoczenie półokrągłe)

W przypadku zamawiania z tłoczeniem należy zaznaczyć: na przykład PD25/550/A lub adekwatnie określić inny wybrany rozmiar panela + wybrany wzór tłoczenia (A lub B lub C). Brak wyboru wzoru tłoczenia oznacza produkcję bez przetłoczenia!

Obróbki stosowane w przypadku paneli dachowych „na rąbek”
Zalecenia


W przypadku paneli dachowych może wystąpić zjawisko „falowania” na płaskich powierzchniach. Jest to zjawisko naturalne i związane z kształtem profilu.

Pod pokrycie dachowe z panelu „na rąbek” zaleca się stosowanie maty strukturalnej położonej na pełnym deskowaniu. Jest to czterowarstwowa, wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa połączona z polipropylenową matą drenująco – dystansującą. Produkt ten jest stworzony i oferowany właśnie z myślą o stosowaniu pod pokrycia dachowe z blach płaskich układanych na deskowaniu. Doskonale odprowadza wilgoć ze spodniej strony pokrycia dachowego i je wentyluje.