SAVANNA

Blachodachówki modułowe SAVANNA to nowatorskie rozwiązania na rynku blach dachowych. Stanowią połączenie klasycznej blachodachówki oraz najnowszych osiągnięć z zakresu tematyki modułowej.

SAVANNA
 to propozycja pierwszej płaskiej blachodachówki modułowej. Produkt jest całkowicie nowy na rynku metalowych pokryć dachowych – dostarcza wyjątkową stylistykę o płaskiej niezakłóconej powierzchni. Jest odpowiedzią na obecnie rosnący trend czystych i prostych form. Bratex SAVANNA® to unikatowy produkt posiadający szereg istotnych cech dla swojej kategorii, zarówno konstrukcyjnych jak i materiałowych

Blachodachówka modułowa SAVANNA wytwarzana jest z oryginalnej szwedzkiej blachy SSAB GREENCOAT® o grubości 0,6mm – to aż 20% więcej stali niż standardowo oraz VOESTALPINE Magnez Matt® o grubości 0,5mm.

 

Zalety produktu

Bezterminowa gwarancja
Funkcjonalność produktu gwarantowana przez najbliższą bezterminowość.

BRATEX MAX-FLOW®
Zastosowanie rozwiązania BRATEX MAX-FLOW®, sprawia, że płaska blachodachówka Savanna posiada najbardziej wydajny rowek retencyjny. Maksymalnej głębokości rowek 5mm realnie zapewnia szczelność, swobodnie odprowadzając nagromadzoną wodę.

BRATEX STEP-MONT®
Dzięki rozwiązaniu BRATEX STEP-MONT®, montaż wkrętami blachodachówki Savanna odbywa się bez ryzyka pofalowania płaskiej powierzchni. To zasługa krótkiego przejścia zaraz pod przetłoczeniem, która zawsze płasko leży na łacie.

BRATEX EASY-DRILL®
Fabrycznie przygotowane zagłębione puknty montażowe wskazują najbardziej optymalne miejsca pod wkręty, zapobiegają porysowaniu arkusza blachy ostrą końcówką wiertła oraz wprowadzają ład w układzie mocowania.

BRATEX COMPENSATION POCKET®
Opatentowane specjalne wytłoczenie na lewej fali blachy i jej przesunięcie względem pozostałych; kieszeń kompensacyjna ma kilka funkcji:
ukrywa spodni arkusz czyniąc pokrycie idealnie pasującym (estetycznym),
utrzymuje arkusze równolegle do okapu przez całą jego długość i utrzymuje równolegle do każdego kolejnego arkusza powyżej,
W rezultacie zyskujemy zadziwiająco gładką powierzchnię dachu bez widocznych połączeń.

BRATEX ANTI-CAP®
Unikalna konstrukcja pierwszego przetłoczenia, które jest 2 mm krótsze niż pozostałe, z krawędzią lekko odchyloną na zewnątrz. Gwarantuje niezaleganie wody opadowej na połaczeniach arkuszy, brak podciągania kapilarnego, brak cofania kropli oraz zapewnia wentylację zakładów poprzecznych.

Dane techniczne

Materiał:
stal 0,6mm: SSAB Ceramic Matt® cynk 350g/m2
stal 0,5mm: VOESTALPINE Magnez Matt® cynk-magnez

 Długość modułu: efektywnie 350mm

Szerokość całkowita:1240mm

Szerokość krycia:1175mm

Długość całkowita:707mm

Długość krycia:700mm

Powierzchnia krycia:0,823 m2

Wysokość profilu:5mm

Wysokość przetłoczenia:35mm (Anti-Cap® 33mm)

Min. spadek dachu:20o 

Ilość na palecie: stal 0,6mm: 210 sztuk/ 173m2 krycia
stal 0,5mm: 245 sztuk/ 2012 krycia 

Waga: stal 0,6mm: arkusz 4,4kg: paleta 944kg
stal 0,5mm: arkusz 3,7kg: paleta 926kg